Światowy Dzień SM to międzynarodowe święto całej społeczności SM: chorych, ich bliskich, przyjaciół, organizacji pozarządowych, lekarzy i innych specjalistów opieki medycznej oraz wszystkich tych, którzy angażują się (lub chcą się zaangażować) w działania wspierające osoby z SM. Data święta przypada rokrocznie na 30 maja.

Światowy Dzień SM został zainicjowany przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego (MSIF) i organizacje partnerskie i obchodzony jest w kilkudziesięciu krajach na świecie, w tym w Polsce. Również, jak co roku, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego przyłącza się do tych obchodów.

Tematem przewodnim tegorocznych jak i przyszłorocznych obchodów jest diagnoza SM, a tytuł obchodów to „Moja Diagnoza SM”. Celem kampanii jest mówienie o potrzebnie wczesnej i dokładnej diagnozy w kierunku SM u wszystkich, którzy mają podejrzenie tego schorzenia, walki z barierami w diagnostyce SM. Kampania chce również zwrócić uwagę na takie kwestie jak potrzebę lepszego szkolenia lekarzy pierwszego kontaktu i pozostałego personelu medycznego, aby rozpoznania stwardnienia rozsianego były szybsze.

Zachęcamy Was do zaangażowania się w nasze działania! Jak możecie się zatem przyłączyć?
– Bądźcie z nami, przekazujcie dalej posty i informacje, które będziemy publikować od 27 maja.
– Weźcie udział w webinarze 27 maja – O WEBINARZ TUTAJ
– Uczestniczcie w naszej konferencji (28 maja), którą będziemy stremować live na naszym Facebooku – O KONFERENCJI TUTAJ
– Przypnijcie pomarańczową wstążeczkę – symbol środowiska osób z SM i zachęćcie do tego osoby z otoczenia.
– Mówcie o SM, zorganizujcie spotkanie edukacyjne, np. w waszym miejscu pracy.
– Weźcie udział w „MS Heart Challenge”. Symbol „Serce SM” (MS Heart) to znak solidarności z osobami dotkniętymi chorobą, zainspirowany znakiem języka migowego oznaczającym słowo „razem”. Układając dłonie w symbol serca na tle miejsca, które jest dla Was ważne i fotografując je możecie dołączyć do globalnej inicjatywy. Zdjęcia możecie umieszczać na mapie Światowego Dnia SM. https://worldmsday.org/map/. My zrobiliśmy zdjęcie na tle bardzo ważnego dla nas miejsca – siedziby naszej organizacji!
– Zróbcie sobie zdjęcia oświetlonych z okazji Światowego Dnia SM miejsc i wrzućcie je w media społecznościowe oznaczając naszą organizację.
– możecie również stworzyć swój własny plakat https://worldmsday.org/poster-maker/#/~/buzz/2024/gallery i rozpowszechniać świadomość na temat SM.

Nie ma żadnych ograniczeń! Ten dzień to Nasze święto!

Posted in Akcje, Ciekawostki, Informacje

W dniu 31.05.2024 r. (piątek) z powodu urlopu, biuro będzie nieczynne.

Posted in Biuro

Drodzy,PTSR Oddział w Koninie organizuje dla Osób z niepełnosprawnościami warsztaty plastyczne dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy wszystkich do zgłaszania się:www.konin.ptsr.org.pl , e-mail: konin@ptsr.orgtel.798776362, 798496177

Posted in Warsztaty, Zajęcia

W ramach tegorocznych obchodów Poznańskich Dni Rodziny na terenie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych odbędzie się kolejna edycja Białej Soboty. W ramach wydarzenia będzie można skorzystać z szeregu bezpłatnych badań, konsultacji i porad specjalistycznych.

Całość badań finansowana jest z budżetu Miasta i uczestnicy nie będą ponosili żadnych kosztów diagnostyki realizowanej tego dnia w ramach wydarzenia.

25 maja od godz. 9.00 do 13.00 na terenie POSUM przy al. Solidarności 36 każdy będzie mógł skorzystać z wielu bezpłatnych badań, konsultacji i porad specjalistycznych. Mammografia, cytologia, USG piersi, rentgen klatki piersiowej, EKG — lista propozycji jest długa. Chętni będą mogli zmierzyć gęstość kości, sprawdzić swoje znamiona na skórze, zbadać wzrok i słuch, a także skorzystać z masażu kręgosłupa. Nie zabraknie też konsultacji psychologicznych, dietetycznych i podologicznych. Dzieciom będzie można zbadać płuca przy użyciu nowoczesnego USG.

Osoby chcące wykonać badania z krwi powinny zgłosić się na badanie na czczo. Liczba badań jest ograniczona, co oznacza, że będą wykonywane do wyczerpania limitu (na podstawie wydanych podczas wydarzenia numerków).

Na wydarzeniu będą także przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych, jednostek miejskich i instytucji zajmujących się ochroną i promocją zdrowia. Podpowiedzą, co należy robić, aby zachować jak najdłużej dobrą formę i unikać chorób.

Szczegółowe informacje na temat oferty Białej Soboty będą udzielane w oznaczonym Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym w holu przy głównym wejściu do budynku POSUM oraz w specjalnie przygotowanych informatorach na temat badań z krwi.

Organizatorzy zapraszają do udziału rodziców i opiekunów z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano nie tylko ofertę medyczną, ale również strefę rozrywki i zabaw. Będą dmuchane place zabaw, balonowe show na scenie, konkursy z nagrodami, zabytkowy food truck z lodami, malowanie twarzy, nauka tańca i wiele innych atrakcji.

Posted in Akcje, Informacje

Jak zawsze zapraszamy na Grupę Wsparcia, która odbędzie się w środę 22 maja o godz. 17:30.

Posted in Relacje, Spotkania

Informuję, że biuro będzie czynne:

21.05. (wtorek) 8:00 – 12:00;

23.05. (czwartek) 8:00 – 12:00

27.05. (poniedziałek) biuro nieczynne.

Za utrudnienia serdecznie przepraszam!

Posted in Biuro

Drodzy, w sobotę odbyło się Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze naszego stowarzyszenia. Przyjęte zostało sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2023, które w najbliższym czasie pojawi się na naszej stronie internetowej. Wybraliśmy również nową Komisję Rewizyjną, której skład opublikujemy w najbliższym czasie, również na naszej stronie internetowej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i w sobotnie popołudnie pojawili się na zgromadzeniu!

Posted in Rada, Sprawozdania