W ramach tegorocznych obchodów Poznańskich Dni Rodziny na terenie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych odbędzie się kolejna edycja Białej Soboty. W ramach wydarzenia będzie można skorzystać z szeregu bezpłatnych badań, konsultacji i porad specjalistycznych.

Całość badań finansowana jest z budżetu Miasta i uczestnicy nie będą ponosili żadnych kosztów diagnostyki realizowanej tego dnia w ramach wydarzenia.

25 maja od godz. 9.00 do 13.00 na terenie POSUM przy al. Solidarności 36 każdy będzie mógł skorzystać z wielu bezpłatnych badań, konsultacji i porad specjalistycznych. Mammografia, cytologia, USG piersi, rentgen klatki piersiowej, EKG — lista propozycji jest długa. Chętni będą mogli zmierzyć gęstość kości, sprawdzić swoje znamiona na skórze, zbadać wzrok i słuch, a także skorzystać z masażu kręgosłupa. Nie zabraknie też konsultacji psychologicznych, dietetycznych i podologicznych. Dzieciom będzie można zbadać płuca przy użyciu nowoczesnego USG.

Osoby chcące wykonać badania z krwi powinny zgłosić się na badanie na czczo. Liczba badań jest ograniczona, co oznacza, że będą wykonywane do wyczerpania limitu (na podstawie wydanych podczas wydarzenia numerków).

Na wydarzeniu będą także przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych, jednostek miejskich i instytucji zajmujących się ochroną i promocją zdrowia. Podpowiedzą, co należy robić, aby zachować jak najdłużej dobrą formę i unikać chorób.

Szczegółowe informacje na temat oferty Białej Soboty będą udzielane w oznaczonym Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym w holu przy głównym wejściu do budynku POSUM oraz w specjalnie przygotowanych informatorach na temat badań z krwi.

Organizatorzy zapraszają do udziału rodziców i opiekunów z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano nie tylko ofertę medyczną, ale również strefę rozrywki i zabaw. Będą dmuchane place zabaw, balonowe show na scenie, konkursy z nagrodami, zabytkowy food truck z lodami, malowanie twarzy, nauka tańca i wiele innych atrakcji.

Posted in Akcje, Informacje