Webinar Coloplast już 25.04.2023 r. o godz 18:00. Urolog i Seksuolog odpowiadają. Rola urologa w leczeniu pacjenta ze stwardnieniem rozsianym. Co warto omówić z seksuologiem. Zachęcamy do wzięcia udziału. Rejestracja –https://events.teams.microsoft.com/event/c31e1da3-1352-407b-b4ed-bfa0db16bc64@dbbb8b46-5ce8-4d5e-baf8-bda0d21dce29

Posted in Akcje, Informacje, Spotkania

W imieniu Rady Głównej PTSR serdecznie zapraszamy do udziału w XI Abilimpiadzie SM❗️Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2023 w ośrodku Wielspin Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy, ul. Jeziorna 16, 62-100 Wągrowiec (woj. wielkopolskie), położonym nad malowniczym jeziorem.👉Jak co roku czeka na Was wiele ciekawych konkurencji: artystyczna, warcaby, fotografia, zajęcia muzyczno-taneczne, a także warsztat z psychologiem. Liczymy na Waszą obecność! ✅Szczegóły dotyczące rekrutacji, nadsyłania dokumentów i osób do kontaktu znaleźć można na: https://ptsr.org.pl/…/1639,serdecznie-zapraszamy-do👉Zgłoszenia przyjmujemy do 8 maja 2023 r.

Posted in Akcje, Informacje, Warsztaty, Zajęcia

Drodzy, nasza podopieczna została nominowana w ogólnopolskim konkursie w kategorii zwyciężający mimo barier.Zachęcamy do głosowania!https://www.facebook.com/monika.piaskowy/posts/pfbid0GGvpY2JuNJiVwhSnFUNH2dbSoEF6kt4a5fVpTdCVDnZorLdmpTUJhHGPCDkQMyFil

Link do głosowania – https://stellavirium.org/konkurs-gwiazda-mozliwosci…

Posted in Akcje

Przedstawiamy ofertę turnusów rehabilitacyjnych w Ośrodku Neuroport. Dla członków PTSR Oddział Wielkopolska przewidziano rabat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Posted in Akcje, Informacje

Drodzy, Pani Prezes Zarządu Ośrodka Neuroport Edyta Oszkinis zaproponowała Nam możliwość odwiedzenia nowego Ośrodka Rehabilitacyjnego Neuroport na ul. Bojerowej 28 w Poznań i skorzystania z nowoczesnych urządzeń służących do rehabilitacji w tym ośrodku. Serdecznie zapraszamy osoby poruszające się na wózkach, osoby z niesprawnością ręki lub nogi lub poruszających się o kulach, osoby mające problemy poznawcze, dysfunkcję aparatu mowy. Bardzo prosimy o kontakt, bo liczy się kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. PTSR Oddział Wielkopolska zapewnia transport na miejsce. Terminy będą dopiero ustalane.. Kontakt do biura w celu zgłoszenia 61 881 97 35

Posted in Akcje, Spotkania

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego od lat publikuje i udostępnia bezpłatne publikacje dotyczące różnych zagadnień związanych ze stwardnieniem rozsianym na stronie www. ▶Zamówienia na wydawnictwa można składać przez formularz elektroniczny (wybierając interesującą pozycję) lub telefonicznie pod numerem telefonu 22 127 48 50. w tym na najnowsze publikacje z zeszłego roku „Trening funkcji poznawczych” oraz „Psychocooking czyli terapia przez gotowanie. Antyzapalne przepisy na jesień i zimę.”▶▶Niektóre publikacje dostępne są również w formacie pdf.Dodatkowo zachęcamy raz jeszcze do tego by zajrzeć do nowego numeru SM Expressu. Nowy numer 111 obfituje obfituje w wiele ciekawych tematów. Przeczytacie w nim m.in. o:- psychologii, rezyliencji, stawianiu sobie celów- projekcie „Dostępność” PFRON – nowych doniesieniach dot. terapii komórkami macierzystymi w SM- ostatnim posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. SM.

Posted in Akcje

Drodzy, w lutym rozpoczynamy spotkania grupy wsparcia. Jak zwykle spotkania te będą odbywać się w II i IV środę miesiąca o godz. 17:30. W lutym będzie to środa 8 i 22. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Posted in Akcje, Warsztaty, Zajęcia

Jeden ze szpitali poprosił nas o rozesłanie tej ankiety do osób chorujących na SM. Bardzo proszę w miarę możliwości oczywiście o wydrukowanie dokumentu, wypełnienie i przesłanie skanu na nasz adres mailowy: poznan@ptsr.org.pl Jeżeli nie mają Państwo możliwości wykonania skanu bardzo proszę też o telefon do biura (61 881 97 35), to możemy razem tę ankietę wypełnić. Bardzo dziękujemy!

Posted in Akcje, Biuro

Szanowni Państwo,od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymaliśmy prośbę o wypełnienie krótkiej ankiety badawczej on-line. Ankieta ma za zadanie przede wszystkim zorientowanie się Funduszu, jakiego rodzaju technologie wspomagające są najbardziej potrzebne oraz czy osoby niepełnosprawne byłyby zainteresowane ich wypożyczeniem. Ankiety nie trzeba drukować. Wypełnia się ją i wysyła komputerowo. Zachęcamy do wypełnienia ankiety zarówno osoby chore jak i członków ich rodzin. Link do ankiety:

https://forms.office.com/r/VQ3N4zPAU5

Prosimy o wypełnienie ankiety w terminie do 19 sierpnia 2022 r.

Posted in Akcje, Biuro

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym 107 numerem SM Express


https://ptsr.org.pl/smexpress?fbclid=IwAR3-cz2eriKfbXX0MuGiMCOUP5_hNu0BJWUC9mIsmWSGhO9IpP1XP3Rwa3k

Posted in Akcje, Informacje, Relacje