Jeden ze szpitali poprosił nas o rozesłanie tej ankiety do osób chorujących na SM. Bardzo proszę w miarę możliwości oczywiście o wydrukowanie dokumentu, wypełnienie i przesłanie skanu na nasz adres mailowy: poznan@ptsr.org.pl Jeżeli nie mają Państwo możliwości wykonania skanu bardzo proszę też o telefon do biura (61 881 97 35), to możemy razem tę ankietę wypełnić. Bardzo dziękujemy!

Posted in Akcje, Biuro

Drodzy, w ramach KOSM będę uczestniczyć w dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym. Będą to 1,5 godzinne spotkania, które mają wzmocnić między innymi moją równowagę. Niestety wiąże się to z koniecznością dojazdu do szpitala MSWiA. Nie chciałabym brać 2 tygodniowego urlopu albo zwolnienia, bo chciałabym być do Waszej dyspozycji. Zrobię przekierowanie numeru telefonu na swój prywatny, a więc telefony będą odbierane cały czas, jak nie odbiorę to na pewno oddzwonię później. Będę normalnie odbierać wiadomości mailowe. W związku z tym, że biuro będzie zamknięte i będę pracować z domu, faktury bardzo proszę zostawiać w skrzynce PTSR znajdującej się na parterze będę je odbierać codziennie rano i przekazywać księgowej. A więc biuro będzie czynne:

Pn – .Piątek – 7:00 – 9:30 będę pracować w biurze, 12:00 – 16:00 praca zdalna z domu. Pozostanie mi 15 godzin (1,5 godziny przez dwa tygodnie). Które chciałabym odpracować w soboty: 18.02 i 25.02.2023 r.

Posted in Bez kategorii

Zgodnie z obietnicą przesyłam informację jak zakwalifikować się do programu lekowego w szpitalu MSWiA w Poznaniu. W związku z faktem, że jest to zupełnie inny program niż KOSM, nawet jak otrzymamy skierowanie od neurologa z KOSM musimy przejść tę ścieżkę. Aby umówić się na wizytę kwalifikującą do leczenia w programach lekowych prosimy o:kontakt mailowykontakt.neurologia@szpitalmswia.poznan.plw tytule wiadomości wpisując “Kwalifikacja doprogramu lekowego”lubkontakt telefoniczny693 899 908(w godzinach: pon 7:00-18:00, wt 7:00-14:00,śr 9:00-13:00, czw 9:00-13:00)Wykaz dokumentów, które ułatwią kwalifikację do programu lekowego:Skierowanie na Oddział neurologiczny z prośbą o kwalifikację do leczenia immunomodulacyjnego;Wynik (opis) badania rezonansem magnetycznym (MRI);Wypis z ewentualnego leczenia szpitalnego lub dokumentacja medyczna z poradni neurologicznej.Przesyłam link do strony na której są wszystkie te informacje, można tam również znaleźć aktualną treść programów lekowych – https://www.szpitalmswia.poznan.pl/cherry…/neurologia/

Posted in Informacje

Jeżeli chodzi o leczenie Sipolimodem w NeuroKard to ponoć stosują tam (prowadzą program leczenia) z nieco innym lekiem, ale o podobnym działaniu. Chciałabym zaznaczyć, że nie jesteśmy lekarzami dlatego o doborze odpowiedniego leku zawsze decyduje lekarz neurolog po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań. Przekazuję jedynie informację o placówkach gdzie leczenie jest możliwe. Pan doktor zapewniał mnie, że obecnie na wszystkie postacie SM są dostępne leki.Jeżeli chodzi o program KOSM to:- każda z osób, uczestniczących w programie KOSM dostanie;skierowanie do lekarzy specjalistów (neurolog, urolog, okulista, psycholog, psychiatra, fizjoterapeuta), którzy ocenią stan zdrowia każdego pacjenta (wcześniej myślałam, że skierowanie będzie do wybranych specjalistów), ale każdy otrzyma cały „pakiet”;- rehabilitacja będzie odbywać się w różnych formach (rehabilitacja ambulatoryjna – dojazdy do szpitala, w ramach której możemy uczestniczyć w 2 tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym albo 4 tygodniowym bardziej intensywnym programie); przewidziany jest również dzienny pobyt, ale na razie trwają rozmowy z ośrodkami w Piaskach k. Gostynia i Górznie k. Leszna; rodzaj rehabilitacji będzie zależny od naszego stanu zdrowia i ograniczeń ruchowych. Warto również wspomnieć, że rehabilitacja ta będzie dodatkową do tej, która przysługuje z NFZ. W ramach programu KOSM nie jest przewidziana rehabilitacja domowa.- skierowanie na badania (morfologia, mocz) lekarze będą wystawiać według uznania;- nie wiadomo czy lekarze w ramach Poradni KOSM będą mogli wystawiać skierowanie do programu leczenia, kwestia ta jest omawiana z NFZ;- jeżeli pojawią się jakieś objawy SM, a byliście już na pierwszym spotkaniu z neurologiem w ramach KOSM można je zgłaszać do rejestracji pod numerem 693 899 921;- ścieżkę zakwalifikowania się do programu leczenia w MSWIA przedstawię w poniedziałkowym poście, gdyż program ten działa oddzielnie i nie jest powiązany z programem KOSM.Mam nadzieję, że część wątpliwości rozwiałam. W razie pytań bardzo proszę o kontakt!

Posted in Informacje