Serdecznie zapraszamy na prapremierowy pokaz filmu „SM” (2014), który odbędzie się 6.05.2014 (wtorek) o godz. 13.00 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (ul. Święty Marcin 80/82).

„SM” (2014) to filmowa opowieść o niezwykłych ludziach i ich równie niezwykłych kolejach losu. Trzy intymne rozmowy o pasji, buncie i cierpieniu. Podróż w głąb ludzkiej psychiki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie – jak duże znaczenie dla naszego życia mają siła woli czy hart ducha? To wreszcie dokument o trójce chorych na SM, którzy w chwili otrzymania diagnozy będącej wyrokiem, postanowili odmienić dotychczasowe życie i na przekór wszystkiemu żyć.

Bohaterami filmu są: Emilia Ratajczak, Wojciech Stańko i Gabriela Zenka. Każdy z nich jest w innym wieku, na innym etapie życia. Wszyscy otrzymali „wyrok bez odwołania” – jak mówi Emilia. Czy można żyć z wyrokiem? Jakie formy wyrazu może przyjąć bunt przeciw nieuniknionemu?

Jak wiele wysiłku kosztuje ciągła walka o własną pasję? O swoje bycie tu i teraz? Bo w gruncie rzeczy „SM” nie jest filmem o chorobie, a o pasji. Pasji, która w rzeczywistości jest tożsama z niestrudzoną wolą życia.

SM_8

Występują: Emilia Ratajczak, Wojciech Stańko, Gabriela Zenka

Scenariusz i reżyseria: Ilona Bidzan

Zdjęcia, montaż, animacje: Jan Wilkiewicz

Muzyka: Wojciech Noskowiak

Dźwięk: Piotr Pastuszak

Organizacja produkcji: Maja Baczyńska, Ewelina Raszeja

Producent: Ilona Bidzan

Posted in Informacje, Spotkania, Szkolenia