W dniu 11 marca 2013 w centrum kongresowo-dydaktycznym uniwersytetu medycznego w Poznaniu odbyła się prezentacja pt. ” Stwardnienie Rozsiane- czy znasz tą chorobę?”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu wykładów „Dotknijmy Różnorodności” , a jego organizatorem był Poznański oddział IFMSA-Poland oraz SKN Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, we współpracy z wielkopolskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Zainteresowanie tematem przerosło oczekiwania organizatorów, wszystkie miejsca były zajęte a znaczna cześć osób musiała stać.

W spotkaniu uczestniczyli: neurolog dr. Hertmanowska, D. Ławniczak, H. Szymkowiak , R. Korczyńska i współpracujący z PTSR-em rehabilitant.

W czasie prelekcji chore na SM opowiadały o tym jak wykryto u nich SM, rehabilitacji, życiu codziennym z chorobą oraz leczeniu. Pani doktor o rodzajach SM i możliwości leczenia jak i nowinkach w medycynie w związku z leczeniem. Rehabilitant opowiedział jak wygląda rehabilitacja pacjenta po rzucie jak i na co dzień, a Róża naświetliła działania oddziału Poznańskiego oraz zachęciła do współpracy.

Na każde pytanie jakie pojawiło się ze strony uczestników od razu udzielano odpowiedzi a pytań było sporo. Na koniec zapraszam do krótkiej foto relacji z wydarzenia:

Jeszcze 7 minut i zaczynamy:

IMG_0193

IMG_0194

Wszyscy na miejscach:

IMG_0197

A tu już Hania opowiada o SM:

IMG_0198

Posted in Relacje