Home » Jak pomagamy? » Subkonta

Subkonta

Jak założyć Subkonto w Programie „Mam Szansę”(PLiR)

Wszyscy chorzy na stwardnienie rozsiane mogą przystąpić do Programu Leczenia i Rehabilitacji Stwardnienia Rozsianego „Mam Szansę” (PLiR), czyli założyć przy organizacji subkonto, na które będą zbierane pieniądze z 1% podatku oraz darowizn.

Osobie, przystępującej do PLiR „Mam Szansę”, udostępniony zostaje rachunek bankowy organizacji na którym można gromadzić środki z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację posiadacza subkonta.

Na podstawie rachunków i faktur wystawionych na Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego do wysokości zaewidencjonowanych dla danego odbiorcy wpłat opłacane będą zakupy, których zakres określają  „Wskazówki dotyczące leczenia i rehabilitacji SM”.

Wzory dokumentów potrzebnych do rozliczenia dojazdów w ramach subkonta znajdują się tutaj

Uwaga!

Cały ciężar zdobywania pieniędzy spoczywa na posiadaczu subkonta.

Za czynności administracyjne wykonywane przez Stowarzyszenie pobierana jest kwota w wysokości 20% zgromadzonych środków, jednak nie więcej niż 300 PLN / rok. Kwota ta stanowi zwrot kosztów ponoszonych przez Stowarzyszenie w związku z prowadzeniem subkonta.

Reguluje to paragraf 4  „Porozumienie w sprawie przystąpienia do Programu Leczenia i Rehabilitacji SM”.

Pieniądze te pozwalają nam opłacić w odpowiedniej części: wynagrodzenie księgowej, koordynatora programu oraz koszty związane z najmem biura, rachunki za telefon, internet, wysyłkę pocztową a także materiały biurowe wykorzystywane do ewidencjonowania i prowadzenia subkont.

Poniżej zamieszczamy również załącznik porozumienia w temacie darowizn przekazywanych bezpośrednio na subkonto: Informacja-dodatkowa-subkonto


Leave a comment

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Polub nas :)

Możesz pomóc, kliknij:

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Tłumaczenie witryny